komentáre 4

Predavači času a most Chucka Norrisa

Cecky prdy sex!

Tak to by sme mali a teraz sa môžeme venovať trochu serióznejším témam. Napríklad taký iPhone 5, ktorý nakoniec nedopadol tak, ako Breadfan predpokladal. Jednou zo zásadnejších zmien je nový konektor. Ja osobne síce päťku ešte nemám a ani si ju zatiaľ neplánujem kúpiť, ale s tým novým konektorom celkom súhlasím. Čo ma ale zaráža, je reakcia mnohých ľudí pindajúcich na túto zmenu.

„To si teraz budem musieť kúpiť nové príslušenstvo?“ – Nie, pretože existuje adaptér.
„To si teraz budem musieť kúpiť nový adaptér ku každej iPhone hračke čo vlastním?“ – Áno.
„Ale nový adaptér je strašne drahý!“ – No a?!

Prečo si chudobní ľudia myslia, že majú nárok na to isté, na čo aj bohatí ľudia? Apple je predražený, to je pravda. Ale nikto vás nenúti si ho kupovať. Tiež nechápem, prečo sa ľudia čudujú, že telefón za 600-800 euro má drahé príslušenstvo. A čo ste čakali, že všetko ostatné bude zadarmo?

Apple je proste značka pre bohatých ľudí, tak sa s tým zmierte a nepindajte, že za všetko musíte platiť. Ľudia by si mali začať uvedomovať, že spoločnosť má určité vrstvy. Na spodku sú tí chudobní, čo celý život makajú a štát ich vykorisťuje. Na vrchole potravinového reťazca sú zase alfa-ľudia.

V každej hierarchickej spoločnosti to funguje tak, že tí dole sa potia, aby tí hore sa mali dobre. Tí slabí a hlúpi vyškrabujú dno, zatiaľ čo tí silní, múdri, krásni a známi si užívajú plody snaženia svojich podriadených. A funguje to.

Tí hore si veľmi dobre uvedomujú, že to tak je a vedia, že ich blahobyt závisí od nás mravcov a pešiakov. A starajú sa o nás tak, aby sme sa my mohli starať o nich. A ja s tým súhlasím. Uvedomujem si moju rolu v potravinovom reťazci a vy by ste si mali tiež.

Ak ste iba dokladač tovaru v Tescu, tak nemáte čo pindať na drahé príslušenstvo k iPhonu, pretože nie je pre vás. Ja som si nedávno kupoval nové Apple slúchadlá. Tie najlacnejšie. Za 29 eur! Nebol som nadšený, ale taktiež mi bolo jasné, že si kupujem výrobok pre dobre zarábajúcich ľudí (kam ja nepatrím) a tak som sa s tou cenou musel zmieriť.

Ak sa vám nepáči, že patríte medzi ľudí, ktorí si slúchadlá za 29 eur nemôžu dovoliť, tak mám pre vás zlú správu. Vo väčšine prípadov si za to aj tak môžete sami. Poznám jedného chlapíka z Rakúska, ktorý pochádzal z obyčajnej rodiny. Jedného dňa sa ale rozhodol, že chce v živote byť viac ako iba mravec a pešiak. S pár drobnými a nulovou angličtinou vycestoval do Ameriky, kde sa z neho stal úspešný podnikateľ, kulturista, herec a politik. Nie preto, že mal šťastie, kontakty alebo by kradol. Proste na sebe makal. Nemusím snáď vysvetľovať o koho ide.

Pointa je, že len málo ľudí má gule na to, aby sa vypracovali medzi elitu, ktorá riadi masy makáčov pod nimi. Na tom je postavený celý princíp civilizácie.

Vy ste teraz nasraní, lebo sa vám nepáči, že ste iba obyčajná kvapka v mori, že musíte platiť dane, že ceny potravín a benzínu stále stúpajú a že politici na vás prdia, robia si čo chcú, cpú si papule vašimi peniazmi a vy sa na to môžete iba pozerať. To je ale vaša úloha v systéme. Mať sa zle, aby sa tí hore mali dobre. Buď to akceptujte alebo so sebou niečo urobte a pridajte sa medzi elitu. Ľudia tam sú, takže nie je nemožné sa tam dostať. Ja na to ale gule ani žalúdok nemám a tak píšem články do blogu, ktorý vlastne ani nie je môj. Ale aspoň viem, kde je moje miesto, chápem to, akceptujem to a napriek tomu, že nie som milionár a iPhone je pre mňa strašne drahá hračka, som spokojný.

Mnohí si často myslia, že od 89. roku tu máme demokraciu. Nemáme. To sa len tak hovorí, aby ste držali huby a nesnažili sa natlačiť medzi elitu. Na vrchole aj tak  nemôžeme byť všetci naraz, to by potom elitou nebol nikto. Štát musí riadiť pár ľudí mocnou rukou. To, že naši vladári sú blbí ako americká reality show, je už iná vec. Chcem povedať toľko, že pravá demokracia – vláda ľudu – v praxi nikdy nebude fungovať. Jej tvorca Kleisthenés totiž nemyslel na jednu podstatnú vec – ľudia sú totálne sprostí!

Chceli by ste, aby napríklad o vašom dôchodku rozhodovali ľudia, ktorí boli schopní pomenovať nový cyklistický most cez  Moravu Most Chucka Norrisa? To by sme tu potom mali také zákony, že ešte aj Američania by si z nás robili prdel. Ešte že zdravý rozum zvíťazil a most dostal normálne meno, za ktoré by sme sa pred celým svetom nemuseli hanbiť.

Chápem, že išlo o pár vtipálkov, ku ktorým sa potom pridalo ešte viac vtipálkov a takto to dopadlo, ale chceli by ste, aby takíto ľudia rozhodovali o vašich daniach, platoch, zákonoch? Čo ak by niekomu prišlo vtipné zaviesť daň z prdenia a povinnosť nosenia rektálnych flatulometrov? Len preto, že v tom momente to niekomu prišlo smiešne.

Prečítajte si niekedy komentáre k článkom na aktuality.sk alebo sme.sk. Alebo ešte lepšie! Účastníci reality show ako Farma a podobne. Takíto ľudia majú rozhodovať o dianí v štáte, ktorého som občan? Ja som rád, že sa máme ako sa máme.

Jedna dobrá správa by sa ale predsa len pre vás našla. Nie je ešte všetko stratené a ani vy nemusíte skončiť ako fárači krvavých diamantov v rozbahnenej povrchovej bani nasiaknutej maláriou a hovnami. Robte to ako Američania a žite nad svoje pomery. Čo tam potom, že hrubý mesačný príjem vašej domácnosti je 1000€. Kúpte si 64-palcovú plazmovú telku za dva litre, lebo váš sused má už mesiac 55-ku a vy sa predsa nemôžete nechať zahanbiť.

A kde na takú telku vziať? No predsa spotrebný úver. Banky už si brúsia zuby. A vy si pripravte poriadnu zásobu lubrikačného gélu na to, ako vás budú odo dňa podpísania zmluvy nakladať do kaďáru. Minimálne do splatenia dlhu. Ideálne na veky vekov.

Jeden zásadný rozdiel medzi človekom a bankou je, že banky nestarnú. Banky sa len vyvíjajú a idú s dobou a pokiaľ sú na svete ľudia, ktorí ich budú riadiť a kŕmiť, banky budú existovať. A profitovať. Je to vo svojej podstate organizmus, ktorý má svoje orgány (oddelenia) zložené z buniek (zamestnanci). Akurát že tieto orgány a bunky sa donekonečna regenerujú. V podstate sme už stvorili nový inteligentný život na úrovni vyššej ako je človek samotný a teraz sa mu musíme podriaďovať.

Vráťme sa ale k tým peniazom. Keď si beriete hypotekárny alebo akýkoľvek iný bankový úver, tak si vlastne kupujete čas, ktorý nemáte. Chcete nový 2-izbový byt v širšom centre Bratislavy? 120 000€! Že toľko nezarobíte ani za celý život? Nevadí, banka vám požičia už dnes. Splácať môžete desať, tridsať ale kľudne aj sto rokov. Síce medzičasom pravdepodobne umriete, ale splácať môžu aj vaše deti. Banke to vôbec nevadí, ona má času na predaj neobmedzene, pretože pokiaľ budú ľudia chcieť viac, než si môžu za svoj časovo-obmedzený život dovoliť, banka im rada nejaký ten bonusový čas vo forme predčasne zaslúžených peňazí ponúkne.

Koniec koncov, prečo sa obmedzovať len na jednotlivcov a ich byty. Požičajme si miliardy od zvyšku Európy, veď deti našich detí to už nejako splatia. Určite si nebudú musieť brať ďalšie úvery na splácanie tých našich. A keby aj hej, tak čo? My už budeme dávno niekoľko krát mŕtvi. MFP.S*urvená realita…

Braňo - 13.11.2012 o 20:27

Odpovedať

som zvedavy na ten novy clanok o ktorom tak pises v „dristoch“…boa asi som jediny trosecnik co to cita:) a tesi sa co z teba vypadne, tak ma nesklam!

Mak - 7.2.2013 o 08:55

Odpovedať

Neboj sa, nie si jediny. Aj ja ich obcas citam.

No mam teraz strasne vela prace, makam aj po nociach. Co ti poviem. Rad by som ten clanok dorazil. Uvidim ako sa zadari cez vikend.

Kazdopadne dik za podporu 🙂

Leonid Francisci - 7.2.2013 o 11:25

Odpovedať

Pocuj, vcera som kukal TA3 vecer a zacinaju vznikat organizacie na rozvoj zenskeho potencialu, to kde sme? Ta kocka co o tom rozpravala potencial mala, ale ten sa vobec nezhodoval s tym co hovorila…Svet potrebuje dalsi clanok…kde si?

Mak - 21.2.2013 o 09:03

Odpovedať

Pridať komentár

Diskusia je striktne moderovaná. Píšte len k veci a podľa možností inteligentne. Ak chcete kritizovať, buďťe konštruktívni. Komentáre typu "lol", flamewar, vulgarizmy a off-topic sem nepatria a budú zmazané.

Tvoje meno:

Sem napíš niečo inteligentné: